Yaşam Zinciri Etiketleri Güven Sağlıyor…

Yaşam Zinciri Etiketleri Güven Sağlıyor

15

Ocak

Gelişen teknoloji ve bununla birlikte değişen üretim metotları ile vahşi kar politikaları satış stratejilerine yansıyor…

Teknoloji, hayatımızı kolaylaştırırken tüketim ürünlerini de bir o kadar riskli ve sağlıksız hale getirebiliyor. Üreticiler sürekli gelişim anlayışını kendi lehine çevirerek ürün güvenliği konusunda yeterli özeni ortaya koyamıyor.

Genel olarak günümüzde üretilen ürünler, satış ve kar odaklı olarak üretildiğinden dolayı tüketicinin ihtiyaçları ve güveni göz ardı edilebiliyor. Tüketiciye sunulan ürünlerin, tüketici güveni adı altında ürün etiketlerinde yaptığı işaretler ile yönlendirilmesi de tüketici de kafa karışıklığına ve mecburiyete neden oluyor.

Tabi ki bilinçli üretim yapan üreticileri tenzih ediyoruz.

Tüketicilerin ihtiyacı olan ve kamunun mevzuatları dışındaki özel ürün işaretlemelerini üreticinin kendisinin yapması, tarafsızlık ve güveni sağlamakta yetersiz kalıyor. Üretici ürününün ne kadar nitelikli olduğunu işaretlese de tüketiciler artık üretici işaretlerine mesafeli yaklaşıyorlar.

Yaşam Zinciri Etiketleri; yaşanan bu karmaşa ve işaretleme sorunlarına, çözüm odaklı şemaları ile 3. Taraf bağımsız tescil hizmetleri sunarak hem üreticiyi hem de tüketiciyi tatmin ediyor.